Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

O nas

Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Głownie ul. Karasicka 51 położony na obrzeżach Głowna, miasta oddalonego o około 33 km. od Łodzi w powiecie zgierskim. Dom usytuowany jest na terenie dużego obszaru leśnego, dzięki czemu jest to bardzo malownicze miejsce o czystym i świeżym powietrzu . Bliskość lasu sprzyja licznym spacerom, wyprawom na grzyby, jagody lub konwalie oraz obserwację przyrody, różnorodnego ptactwa.

Placówka przeznaczona jest dla osób w podeszłym wieku pozbawiona barier architektonicznych. W budynku znajdują się 53 jedno i dwuosobowe pokoje dla 62 osób kobiet i mężczyzn, emerytów i rencistów. Każdy pokój wyposażony jest w instalację przyzywową, łóżko ortopedyczne lub tapczany, stół, krzesła, szafy,szafkę nocną oraz półki itp. Łazienki wyposażone są w niezbędny sprzęt i oporęczowanie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na każdym piętrze znajdują się świetlice, w których mieszkańcy mogą oglądać Tv, uczestniczyć w imprezach rozrywkowych i okolicznościowych, spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Ponadto z „domowej” biblioteki można wypożyczać wiele interesujących książek i czasopism o różnorodnej tematyce.

W Domu znajduje się kawiarenka „Słodka chwila”, w której można napić się kawy, herbaty a także zjeść coś słodkiego. Dom stwarza możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego poprzez udział w terapii zajęciowej, na którą składają się zajęcia w pracowniach: komputerowej, krawieckie, stolarskiej, rzeźbiarskiej, plastycznej, tkackiej, kulinarnej, oraz szkółkarstwo, hodowla zwierząt, uprawa warzyw i kwiatów. Organizowane są różnego typu imprezy muzyczne, teatralne, integracyjne, konkursy i zawody sportowe, grille i ogniska oraz wycieczki i wyjazdy krajoznawcze.

W naszym Domu działa chór ,,Kalinka". Zajęcia muzyczne odbywają się raz w tygodniu.

Mieszkańcy mają do dyspozycji szeroki zakres usług rehabilitacyjnych tj.:

  • salę fizykoterapii wyposażoną w: pole magnetyczne, ultradźwięki, laser, lampę SOLUX oraz wannę z hydromasażem,
  • salę do kinezy - terapii wyposażoną w: UGUL, bieżnie, rowerki stacjonarne, rotory, stół do ćwiczeń manualnych, atlas, drabinki, wiosła i materace.

Oprócz tego mieszkańcy mogą korzystać ze stołu do bilarda i ping-ponga. Kaplica znajdująca się na terenie Domu zaspokoją potrzeby duchowe mieszkańców. Raz w tygodniu odprawiana jest Msza Św. oraz nabożeństwa okolicznościowe tj.: Droga Krzyżowa czy nabożeństwo Różańcowe.

Przygotowywane u nas posiłki są smaczne i dostosowane do indywidualnych potrzeb dietetycznych mieszkańców. Małe aneksy kuchenne na każdym piętrze umożliwiają podopiecznym indywidualne przygotowywanie posiłków. Zapewniamy mieszkańcom całodobową opiekę dostosowana do indywidualnej sytuacji i potrzeb każdego mieszkańca. Usługi te świadczy odpowiednio przygotowany zespół medyczno-opiekuńczo-terapeutyczny i rehabilitacyjny. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszamy do korzystania z usług i daleko idącej pomocy jaką świadczy nasz Dom.

W chwili obecnej dysponujemy wolnymi miejscami

Kontakt

Dom Pomocy Społecznej Im. Jana Pawła II
ul. Karasicka 51
95-015 Głowno
(42) 719-41-65
(42) 306-70-65
(42) 716-43-77
(42) 716-30-01
(42) 719-41-65

Ilość miejsc

Ilość miejsc: 60
Ilość wolnych: 2